Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut
Kraniki kryptowalut

Kraniki kryptowalut (faucet) to strony, które rozdają części ułamkowe wybranej kryptowaluty (np. Bitcoina). Na jakiej zasadzie się to odbywa? Faucety rozdają części danej waluty w zamian za wejście na serwis i zobaczenie reklam. Kraniki zarabiają na reklamach umieszczonych na stronie, a także rozwiązywanie captch z hasłami reklamowymi. Części kryptowaluty otrzymujemy w momencie, gdy prawidłowo przepiszemy kod captcha. Zabezpieczenie sprawdza, czy nie oszukujemy strony i nie jesteśmy robotem, który kilka automatycznie.

Faucet – jak zacząć ?

Stawianie pierwszych kroków w tej dziedzinie nie jest w żaden sposób trudne. Należy nauczyć się jedynie systematyczności i patrzeć, jak nasze konto będzie rosło z dnia na dzień. Warto jednak na początku poznać podstawy teoretyczne, które sprawią, że będziesz działać szybko i sprawnie.

Zbieranie kryptowalut warto rozpocząć w ramach darmowych kraników, które zarabiają na reklamach. Przede wszystkim, zanim zaczniemy przygodę i poświęcimy swój czas na zbieranie np. bitcoinów w ramach danego serwisu, należy najpierw go zweryfikować. Nie wszystkie są wypłacalne i rzetelne, dlatego postarajmy się wyeliminować te, które budzą nasze wątpliwości.

Zanim wejdziesz na stronę z kranikiem, przede wszystkim wyłącz AdBlocka! Jest to warunek konieczny, gdyż w przeciwnym razie Twoje IP może nawet zostać zablokowane, a Ty stracisz możliwość zbierania bitcoinów. Drugą metodą na zbieranie bitcoinów jest rozwiązywanie Captcha. Istnieją różne rodzaje Captcha. Od obrazkowych, przez puzzle, a także te, które proszą nas o uzupełnienie brakujących w słowie liter. Niektóre z nich są po polsku, inne natomiast po angielsku, dlatego znajomość języka będzie tutaj nieoceniona.

Faucet – Kraniki kryptowalut

Kraniki Bitcoin Co ile czasu można odbierać satoshi
Freebitcoin 1 godzina. Ich ilość można zwielokrotnić grając w „Multiply BTC” (kliknij w baner w celu rejestracji)
Bitfun 5 minut (kumulowane*) (kliknij w baner w celu rejestracji)
Bonusbitcoin 15 minut. Każdego dnia jest doliczane 5% kwoty zarobionej przez ostatnie 3 dni jako bonus. (kliknij w baner w celu rejestracji)
Moonbitcoin 5 minut (kumulowane*). Przy codziennym logowaniu, z każdym dniem zwiększa się dodatkowy bonus o 1% (aż do 100%). (kliknij w baner w celu rejestracji)
Kraniki innych kryptowalut Jakie kryptowaluty można zbierać i co ile czasu
moon Litecoin. 5 minut (kumulowane*)
Dash. 5 minut (kumulowane*)
Dogecoin. 5 minut (kumulowane*)
Bitcoin Cash. 5 minut (kumulowane*)

*Kumulowane czyli im dłużej poczekamy tym więcej będzie do odbioru.

Wymiana zebranych w kranikach środków na pieniądze

Najprzyjemniejsza część całej zabawy to oczywiście wymiana zebranych kryptowalut na prawdziwe pieniądze. Można to robić oczywiście od razu lub poczekać i liczyć na wzrost wartości danej kryptowaluty.

Takiej wymiany można dokonać np. na BitBay

Rodzaje faucetów

W sieci spotkać możemy wiele różnych serwisów z kranikami kryptowalut. Różnią się między sobą częstotliwością, z jaką rozdają waluty, a także wielkością wypłat. Warto również zwrócić uwagę, jaki jest minimalny próg dla wypłaty kryptowaluty, jak również tym za pomocą jakiej platformy możemy tego dokonać.

Uwaga na niektóre kraniki kryptowalut

Poszukując odpowiedniej dla siebie strony z faucetami, nie daj się zwabić porażająco wysokimi kwotami wypłat. Pamiętaj, że takie ekstrema zdarzają się rzadko, a Twoja praca będzie polegać na zbieraniu małych kwot i ich wypłacie.

Zebrane w kraniku kryptowaluty najlepiej jest przelewać od razu na wybrane portfele. Umożliwiają one niemal natychmiastową wypłatę, co pozwala Ci na szybką weryfikację, które kraniki zwyczajnie nie płacą.

Moon Bitcoin jest kranikiem pozwalającym samemu decydować jak często chcemy odbierać satoshi (część Bitcoina). Ilość kryptowaluty do zebrania powoli rośnie aż do czasu odbioru, choć z czasem przyrost ten jest coraz mniejszy. Można przejrzeć tabelę prezentującą aktualny przyrost w czasie. By otrzymać darmowe satoshi wystarczy kliknąć CLAIM, przy czym minimalny okres między kliknięciami to 5min.

Co ciekawe Bitcoin nie jest jedyną kryptowalutą, którą można zbierać w kranikach spod nazwy Moon. Każda strona jest osobną, ale łączy je wspólna nazwa. Po niej też widać, którą kryptowalutę otrzymamy.

Moon Bitcoin

rejestracja

Moon Litecoin

rejestracja

Moon Dash

rejestracja

Moon Dogecoin

rejestracja

Moon Cash (Bitcoin Cash)

rejestracja

Bonusy Moon Bitcoin

Moon Bitcoin dostępne są różne bonusy pozwalające zwiększyć ilość zdobywanych satoshi za jedno kliknięcie aż do 500%. Dostępnych jest 5 różnych, a każdy z nich może wynosić do 100%. Są to:

  • Daily Loyalty Bonus – za codzienne logowanie zwiększający się o 1% każdego dnia, aż do 100%. Wystarczy przynajmniej jedno logowanie dziennie.
  • Referral Bonus – za posiadanych aktywnych poleconych. Za 1 jest to 1%, przy czym aktywni to tacy, którzy wykonali przynajmniej jedno kliknięcie w ciągu ostatnich 72h.
  • Mystery Bonus – w zasadzie nie wiadomo za co. Jeden wielki znak zapytania, ale zmienia się dość często. Może to być więc po prostu losowy bonus od 0 do 100%.
  • Offer Bonus – przysługuje za wykonanie zadań, ofert i ankiet dostępnych na stronie. Jego wysokość rośnie o 5% za każde wykonane zadanie w ciągu ostatnich 30 dni. Jest to tylko dodatek, ponieważ za każdą wypełnioną ofertę przyznawane jest także odpowiednie wynagrodzenie.
  • Mining Bonus – zezwolenie na użycie komputera do kopania kryptowaluty. By go otrzymać trzeba zaznaczyć specjalną opcję oraz zostawić otwartą stronę w przeglądarce.

Jeśli chodzi o kraniki z pozostałymi kryptowalutami to dostępne są tylko pierwsze trzy bonusy

System polecania w Moon Bitcoin

Moon Bitcoin umożliwia również zapraszanie kolejnych osób do programu za pomocą specjalnego linku. Można również wykorzystać przygotowane specjalnie do tego odpowiednie bannery. Oprócz bonusu za referrali opisanego wyżej, otrzymujemy dodatkowo 50% od claima.

Wypłata z Moon Bitcoin

Wypłata z tego kranika odbywa się automatycznie i natychmiastowo na portfel Coinpot. Wiele popularnych kraników zdecydowało się na wypłatę wynagrodzenia w ten sposób, więc można zbierać satoshi (i nie tylko) z kilku z nich w jednym miejscu.